Софіївсько-борщагівське поселення, 2 тис. до н. е., 1 тис. до н. е., 10-14 ст., 17-18 ст.

Культурні нашарування витягнуті вздовж берега на 300 м при шир. 40-60 м.
1992 у зв’язку із запланованим будівництвом на правому березі на пл. 1,3 тис. кв. м досліджено 61 об’єкт, зібрано колекцію знахідок підгірцівської культури 2 тис. до н. е., пам’яток 13-14 та 17-18 ст. 1993 попередні роботи було продовжено на пл. понад 200 кв. м, вивчено 13 об’єктів цього ж часу. Серед виявлених споруд – господарські будівлі, зокрема об’єкт типу льоху (із залишками в горщиках страви, за археозоологічними даними аналогічної сучасному холодцю), зернові ями, попарно об’єднані відкриті вогнища. Привертає увагу споруда із залишками обробки шиферу. Знайдено кераміку означених періодів, у т. ч. уламки візантійських амфор, побутовий інвентар, елементи костюма та предмети озброєння; бронебійне навершя стріли, інкрустований жовтим металом залізний стрижень з кільцем.
Існування поселення після монголо-татарської навали додає контраргументів проти гіпотези про запустіння Середньої Наддніпрянщини після нашестя Батия. Матеріали останнього із названих періодів пов’язуються з однією із Борщагівок, не раз згаданих джерелами в 17-18 ст.
1995 у зв’язку з будівництвом масиву проведено роботи на лівому березі р. Нивка. На пл. 6,6 тис. кв. м досліджено одну житлову споруду, чотири будівлі ремісничого та промислового призначення господарського і побутового використання, 59 ям. Житло типове для південноруського села, зрубне, з глинобитною піччю в кутку. Із однієї з будівель походили численні сліди обробки чорного металу та бронзи. Деякі з ям використовувалися для зберігання збіжжя. Знайдено побутовий інвентар, сільськогосподарський реманент і ремісничий інструментарій, прикраси, уламки керамічного посуду скіфського та давньоруського періодів, у т. ч. уламок амфори з графіті на стінці.
1997 шурфуванням (200 кв. м) у зв’язку з проектуванням забудови на лівому березі річки вивчалася ділянка пл. понад 6,25 га. Уточнено площу поселення, територію поширення культурного шару, зібрано матеріали доби бронзи, раннього залізного віку, кін. 1 тис. та 12-13 ст.
Поселення частково зруйноване внаслідок спорудження ставка. Периферійні ділянки під сучасною забудовою. Матеріали розвідки 1956 зберігаються в фондах Інституту археології НАН України, розкопок 1992-93 – в Музеї історії міста Києва, охоронних досліджень 1997 – у Київському обласному археологічному музеї.