Інтернат для іспанських дітей, 1-а пол. 1930-х рр.

Львівська, 25

Споруда призначалася для санаторного корпусу, але відповідно до Постанови Президії Київської міськради від 9.09.1937 була передана дитячому будинку № 13 для «дітей героїчного іспанського народу». Інтернат для іспанських дітей проіснував до 2-ї світової війни. 1956 приміщення зайняв інтернат із поглибленим вивченням китайської мови, яку запровадили тут вперше в Україні. 1991 перетворено на гімназію східних мов.
Триповерховий з підвалами, цегляний, головний фасад тинькований, у плані П-подібний. Дах вальмовий, критий хвилястим шифером, перекриття пласкі. Внутрішнє планування центральної частини однобічно-коридорне з винесенням у дворовий ряд навчальних і службових приміщень та трьох двомаршових сходів. Планування крила вздовж вул. Верховинної — двобічно-коридорне, у крилі вздовж вул. Львівської містяться великі приміщення їдальні (перший поверх), актової зали (другий поверх) і спортзали (третій поверх). Вирішений в перехідних формах від конструктивізму до неокласицизму радянської доби.
Симетричний за композицією видовжений головний фасад членується трьома ризалітами на рівні прясла. Акцентну роль відіграють ризаліти, особливо центральний, завершений високим ступінчастим аттиком, підкреслені потрійними вікнами з рельєфними рамочними лиштвами, запозиченими з арсеналу конструктивізму. Вікна центрального ризаліту оздоблені напівциркульними архівольтами. Прямокутні віконні прорізи в інших частинах фасаду згруповані по двоє. Перший і другий поверхи тектонічно поєднані чітким потужним ритмом простіночних лопаток із дощаним рустуванням. Фасад ефектно увінчує повний антаблемент класицистичного вигляду.
Бічні фасади мають спрощений характер і нетиньковану цегляну фактуру стін. Таку саму фактуру має дворовий фасад, вирішений за центрально-осьовою симетричною схемою з трьома розкріповками і великими квадратними вікнами.
Оздоблення інтер'єрів суто раціональне. У заскленні вікон сходових кліток фрагментарно застосовано сучасні вітражні вставки.
Одна з найбільших історичних споруд Святошина має яскраву типологічну і стильову виразність, притаманну часу її будівництва.
Тепер тут містяться Київська гімназія східних мов № 1, Київський університет «Східний світ»