Житловий будинок, поч. 20 ст.

Московська, 15

П'ятиповерховий з підвалами, цегляний, пофарбований, у плані Г-подібний. Складається з двох двоквартирних секцій з боку вул. Московської та одноквартирної – з вул. А.Іванова. Перекриття пласкі залізобетонні, дах вальмовий з шиферним покриттям. Перший поверх з вітринними вікнами пристосовано під магазин.
Архітектура вирішена у стилі модерн з елементами історизму. Головний фасад асиметричної композиції, основу якої утворюють п'ять розкріповок, увінчаних модерністичними лучковими щипцями різного рисунка. Розкріповки сходових кліток виділяються широкими тристулковими вікнами та оздобленням у вигляді декоративних рифлених кіл, викладених з цегли навколо вікон другого поверху. Площину фасаду розкреслено широкими гуртами: над першим поверхом – у вигляді гіперболізованих сухариків, над другим – двома рядами зубчиків з цегли. Вікна – прямокутні двостулкові, видовжених пропорцій, на четвертому поверсі – з лучковими перемичками. Обрамлення вікон характеризується стилізацією під класичні архітектурні форми і вирішено індивідуально для кожного поверху.
Вінцевий карниз профільований, фриз декорований нішами. Фасад має чотири ряди балконів, первісні заокруглені майданчики яких після капітального ремонту замінені на прямокутні. Бічний фасад з двома рядами балконів відповідає архітектурному оформленню чолового. Дворовий фасад лаконічний, розчленований міжповерховими гуртами.
У вестибулях збереглися канелюровані пілястри, огородження сходів та фрагменти кахляних підлог сходових майданчиків. Первісні інтер'єри квартир втрачені.
Будинок – цікавий зразок прибуткової споруди періоду інтенсивної цивільної розбудови Печерська після скасування фортечних обмежень.
З 1911 тут містилася Києво-Печерська жіноча гімназія М.Батцель (раніше займала приміщення на сучасній вул. Сагайдачного, 8).
Тепер на першому поверсі – торговельні заклади [905].

Також на цій вулиці