Житловий будинок 1891, в яко­му проживала Мар'яшева Г. М.

Рейтарська, 8/5-а

Третій поверх надбудовано 1992. Внутрішнє планування змінено. Триповерховий з напівпідвальним по­верхом, цегляний, пофарбований, у плані П-подібний. Вхід на правому фланзі головного фасаду. Перекриття пласкі, дах вальмовий з бляшаним покриттям. Зведений у стилі історизм з рисами неоренесансу. Композиція ярусного го­ловного фасаду підпорядкована прин­ципу центрально-осьової симетрії. На­півпідвальний поверх — у невисокому цоколі з невеликими лучковими про­різами. Центр і фланги первісної фа­садної площини з прямокутними вікна­ми виділено на першому поверсі ру­стованими лопатками, на другому — здвоєними колонами (в центрі) та пі­лястрами (на флангах) коринфського ордера. Поверхи розділено поясом фі- льонок з ліпленим рослинним та фак­турним заповненням. Над другим по­верхом зберігся колишній вінцевий карниз і фриз, декорований меандро- вим орнаментом. Третій поверх зроб­лено без декору, під час його будів­ництва не було враховано пропорції і стиль споруди, що порушило первісний архітектурний задум. Дворовий фасад з чорним входом і торцеві вирішено су­то раціонально.

Будинок — цікавий зразок малоповер­хової житлової забудови міста кін. 19 ст.

В 1920—30-х рр. у квартирі № 8 прожи­вала Мар'яшева Ганна Мартиніанівна (1886—1955) — лікар, мікробіолог, заві­дувач кафедри мікробіології лікуваль­ного факультету Київського медично­го інституту (1931—45). Досліджувала проблеми діагностики та лікування туберкульозу, дизентерії й ін.

Тепер у будинку містяться служби Дер­жавної акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» та інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна». 

 

 

 

Також на цій вулиці