Комплекс житлових будинків, 1952

Софійська, 1

Шестиповерхові з підвалами, цегляні, з ідентичними трапецієподібними у плані наріжними об'ємами та з торговельними приміщеннями на першому поверсі. Внутрішнє планування секційне (одна секція в будинку на вул. Б. Грінченка, три — на вул. Софійській). Сходові клітки зі входами на бічних фасадах оснащено ліфтами. Пласкі міжповерхові перекриття — армокерамічні. Дах вальмовий під бляхою. Архітектурні деталі оздоблення фасадів, обкладених світлою облицювальною цеглою, виготовлені на Київському заводі «Керамік» за спеціально розробленими шаблонами. Цоколь і пілони входів до наріжних торговельних зал облицьовано сірим гранітом з колотою поверхнею.

Центри фасадів з боку площі пластично збагачено розташованими над гранітними пілонами виступними лоджіями другого—шостого поверхів, над якими підноситься трипрогінна аркада мансарди, що увінчує кожну зі споруд. Тло лоджій і аркад пофарбовано в теракотовий колір. Над четвертим поверхом обабіч лоджій проходить проміжний горизонтальний гурт, вище якого розміщено пілястри й вінцевий карниз, з боку площі — декоративні віночки й картуші з датою побудови. На бічних фасадах розташовані балкони на орнаментованих волютоподібних кронштейнах. Тут аркові прорізи першого поверху прикрашено архівольтами, входи до житлових секцій та магазинів оздоблені пишними порталами, що складаються зі стилізованих пілястр, антаблемента повного профілю та бічних шишок над карнизом. Антревольти порталів декоровано рослинним орнаментом, капітелі пілястр і вінцевий карниз — чітко прорисованими іоніками.

Два будинки-близнюки сформували найбільш вдалий фрагмент забудови південно-західного боку Майдану Незалежності, в архітектурі якого відбито художні смаки й будівельні традиції повоєнного десятиріччя.

Тепер частину приміщень будинку на вул. Б. Грінченка, 2 займає магазин «Український хліб»; будинку на вул. Софійській, 1 — ресторан «McDonalds»