Житловий будинок 1860–1900, в якому проживав Іконников М. С.

Володимир­ська, 18

Споруджений як при­ватний двоповерховий будинок арх. М. Іконникова. Двічі надбудовувався (востаннє 1900 за проектом арх. В. Ніколаєва). Капітально реконструйова­ний 1984.

Чотириповерховий, цегляний, двосек­ційний, у плані Г-подібний. Перекриття плоскі, бетонні (спочатку по дерев'я­них балках), дах похилий. Рустовані фасади у стилі неоренесанс, розчленовані пілястрами корінфського та іонічного ордерів, тяжіють до симетрії відносно рогу будинку. Поверхи роз­ділено профільованими карнизами. Невеликі розкріповки з парадними під'їздами відзначено прямокутними в плані башточками на даху. Пластич­но опрацьована заокруглена наріжна частина з динамічними у стилістиці модерну скульптурами каріатид, що підтримують дугоподібний балкон третього поверху, підкреслена неве­ликою банею з кованою короною (спо­чатку - зі шпилем). Збереглися мета­леві ажурні огорожі парапету і бал­конів. Ліпне оформлення інтер'єрів втрачено.

Будинок – типовий зразок житлової споруди у стилі неоренесанс, орга­нічно вписується в історичну забу­дову вулиці.

У цьому будинку до кінця життя мешкав Іконников Михайло Степа­нович (1818–97) – київський губерн­ський архітектор (1854–95), автор проектів: Присутствених місць (у спів­авторстві), Лук'янівської в'язниці, ме­дичної клініки університету та ін.  

Також на цій вулиці