Про проект

Все починалось з того, що в давньому 1999 чимало поважних  організацій, а саме: Національна академія наук України, Інститут історії України, Інститут археології України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського, Державний науково-дослідний інститут теорії та історії архітектури і містобудування, Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України, Міністерство культури і мистецтв України, Українське товариство охорони пам'яток історії та культури почали видання серії книг. Планувалось випустити 28 томів, але, як це буває, фінансування було припинено, і побачили світ лише декілька томів. Зокрема 2 томи з трьох, що буди присвячені Києву та його пам'яткам. Вишли вони під редакцією Валерія Смолія, В'ячеслава Горбика, Володимира Гусакова, Миколи Дьоміна, Миколи Жулинського, Михайла Згуровського, Ярослава Ісаєвича, Миколи Кіпоренко, Олександра Костюка, Зіновія Кулика, Івана Кураса, Володимира Литвина, Володимира Михеєва, Віктора Мица, Олександра Омельченко, Олексія Онищенко, Дмитра Остапенко, Руслана Пирога, Миколи Рудько, Євгена Тимановича, Петра Толочка, Петра Тронько, Лариси Федорової. На видання третього тому грошей не вистачило, отже він був лише звестаний. Перші ж два, хоч і були видані, але дуже маленьким накладом та продавались обмежено за досить високою ціною.

І от лише  2013 році, проект "Захоплюючий Київ", заручившись фінансовою підтримкою Київської міської адміністрації, яка і була замовником цієї роботи, вириішила з 2 паперових величезних книг та однієї верстки зробити повноцінний сайт, для того, щоб кожен киянин чи гість міста міг дізнатись повну і детальну інформацію про історичні будинки Києва.

Спочатку ми зібрали чимало ентузіастів в соцільних мережах, які допомогли "оцифрувати" видання - перевести його з верски в окремі статті. А потім була проведенна величезна робота під керівництвом Євгена Маковського, який з тисячі окремих шматків тексту та фотографій зміг зробити той продукт, який ми раді Вам преставити сьогодні.

Наразі на сайті доступно близько двох з половиною тисяч статей та більше, ніж чотири тисячі фотографій, а також проведена величезна робота з тегування всіх статей, і, таким чином, було додано відомостей про більш ніж як сім тисяч особистостей, які були повязані з Києвом.
Сподіваємося, що цей проект стане у нагоді багатьом киянам, які цікавляться історією свого міста.

З повагою,
Команда проекту "Захоплюючий Київ"

Інші карти "Захоплюючого Києва"

Київ крізь час

Київ: улюблені місця знаменитостей