Житловий будинок, 1887
Була наріжною з вул. Прорізною. На ділянці розташовувалися три-, чотириповерховий житловий будинок (зведений 1883), триповерховий флігель, службовий будинок з льодовнею і дров'яниками (всі не збереглися). 1887 з боку пров. Михайлівського на замовлення домовласника споруджено наявний будинок.
Чотириповерховий, цегляний, у плані Г-подібний, односекційний. Фасад пофарбовано з виділенням білим кольором архітектурного декору. Перекриття пласкі, дерев'яні.
Зведений у стилі історизм. Головний симетричний восьмивіконний фасад оздоблений цегляним декором з елементами неоготики. Роль акцентів у його композиції відіграють підкреслені лопатками бічні розкріповки, завершені ступінчастими аттиками з високими гранчастими стовпчиками. Площини під аттиками оздоблені накладними трикутними щипцями та вписаними у них глухими стрілчастими арками, декорованими ромбоподібними нішками з опуклими хрещатими деталями. Розкріповки виділяються широкими лучковими прорізами вікон (другий — четвертий поверхи), вхідних дверей (ліворуч) та проїзду на подвір'я (праворуч). Середня шестивіконна частина фасаду із заглибленими у ніші прямокутними прорізами розділена на три прясла широкими лопатками — гладенькими на другому поверсі й фільончастими на рівні верхніх поверхів. Горизонтальні членування фасаду визначені рівною площиною першого поверху, широкими поясами своєрідних фризів, що проходять між другим і третім поверхами та нижче вінцевого карниза. Фризи прикрашені зубчастими бігунцями й декорованими поребриком лучковими арками — широкими під карнизом та маленькими над другим поверхом. Мотив поребрика також застосовано для оздоблення перемичок окремих віконних прорізів. Лопатки завершені цегляним декором у вигляді рушничків і хрещатих заглиблень. У центрі фасаду та над проїздом влаштовано два ряди балконів (первісні металеві ґрати залишилися тільки на бічному балконі третього поверху). Знадвору будинок лаконічний, розкреслений міжповерховими гуртами. В інтер'єрі збереглися металеві огородження сходів.
Будинок має оригінальне архітектурне оформлення та виразний мальовничий силует.
Тепер на першому поверсі — Управління містобудування й архітектури Київської обласної державної адміністрації [841].
Також на цій вулиці
-
Житловий будинок 1892, в якому проживав Томашевський С. П., містилася редакція «Робітничої газети»
Колишній пров. Михайлівський, 35 — тепер вул. Паторжинського, 6
-
Житловий будинок 1900, в якому проживали Глядківський П. С., Кондратьєва К. Б., Троїцька-Гусєва О. І.
Михайлівський, 12
-
Житловий будинок 1889, в якому перебував Панас Мирний
Пров. Михайлівський, 14
-
Житловий будинок, кін. 19 — поч. 20 ст
Пров. Михайлівський, 17
-
Житловий будинок, 1887—88
Пров. Михайлівський, 19/18
-
Житловий будинок 1879, в якому проживав Кривошеєв О. С.
Пров. Михайлівський, 20
-
Житловий будинок, 1903—04
Пров. Михайлівський, 24/9
-
Садиба, поч. 20 ст.
Пров. Михайлівський, 3/16
-
Садиба 1914, в якій проживали відомі представники науки, культури, військової справи
Пров. Михайлівський, 9-а, 9-б