Льохи, 19 — поч. 20 ст.
У кін. 19 — на поч. 20 ст. у межах монастирського муру налічувалося вісім льохів і дві льодовні. З них збереглися чотири льохи: два у північно-східному схилі обслуговували монастирську трапезну, два у південно-західному схилі входили до складу колишнього господарського двору, де були корівник і кухні. Являють собою підземні цегляні, у плані прямокутні приміщення, перекриті циліндричними склепіннями, з входами у цегляних підпірних стінах.
Льох, кін. 19 ст.. Біля північно-західного торця братського корпусу і лікарні. Складається з похилого кори дора зі східцями, що ведуть до глибокої підземної камери. Вхід у чоловій і підпірній стіні архітектурно не оформлений, має вигляд прямокутного отвору, перекритого металевою балкою.
Льох, 1901. Праворуч від братських келій. Споруджений майстрами підрядника І. Кривцова. Має вихід на нижню доріжку, що прямує вздовж будинку колишньої лікарні та братських келій. Капітально відремонтований 2002 з модернізацією та тинькуванням фасаду. Складається з великого склепінчастого приміщення (бл. 12,0 х 5,0 м), у глибині якого містяться аркові входи у дві невеликі камери, перекриті окремими циліндричними склепіннями. Вище входів на торцевій стіні вимуровано хрещатоподібні нішки. Чоловий фасад з лучковим завершенням і двома ключоподібними отворами входів має сучасне оформлення.
Льох, кін. 19 ст. На території гірки сукулентів Ботанічного саду. Найповніше зберіг первісний характер зовнішнього архітектурного оздоблення. Чолову стіну з великою арковою брамою завершено карнизом та зруйнованим щипцем трикутного або лучкового абрису. До флангів стіни прилягають під кутом трикутні площини цегляних відкосів. Під п'ятами напівцир- кульної перемички брами — декоративні хрещаті нішки, над шелигою арки — нішка для ікони. Стулки воріт дерев'яні. Льох, кін. 19 ст. (5-г). Біля південного торця корпусу будівельників Ботанічного саду. Вертикальну площину фасаду прорізує широкий отвір входу з напівциркульною перемичкою, що завершує спрощений карниз.
Льохи — рідкісні зразки споруд спеціального призначення монастиря кін. 19 — поч. 20 ст.
Льохи використовують: 5-а, 5-в, 5-г — Ботанічний сад для зберігання посадкового матеріалу, 5-б — столярні майстерні Свято-Троїцького монастиря
Також на цій вулиці
-
Звіринецьке укріплення, 1810—11
Тимірязевська, 1
-
Свято-Троїцький (Іонівський) Монастир, 2-а пол. 19 — поч. ст.
Тимірязєвська, 1
-
Центральний республіканський ботанічний сад АН УРСР (тепер національний ботанічний сад ім. М. Гришка НАН України) 1935
Тимірязєвська, 1
-
Свято-Троїцька церква, 1871, 1900.
Тимірязєвська, 1
-
Пам'ятник Василевськiй В.Л 1988
Тимірязєвська, 36
-
Братський корпус та лікарня 1912-16
Тимірязєвська
-
Братські келії, 1880-і рр.
Тимірязєвська
-
Годинникова вежа та бакалійна крамниця, 1887
Тимірязєвська, 1
-
Склеп преподобного Іони, 1902
Тимірязєвська, 1
-
Майстерні, поч. 1900-х рр.
Тимірязєвська, 1