Житловий будинок, 1905
Триповерховий з напівпідвалом з вікнами у приямку, цегляний, у плані прямокутний. Поздовжня вісь закріплена капітальним муром, що поділяє поверхи на вуличний і дворовий ряди приміщень. На південному фланзі — прямокутний проїзд на подвір'я. Має головну та чорну сходові клітки. Сходи двомаршові, гранітні на металевих косоурах, з металевою ажурною огорожею, яка збереглась і на балконах. Входи у напівпідвальний поверх через зовнішні сходи у приямках чолового фасаду. Міжповерхові перекриття й балкони — із залізобетонних плит. Дахи двосхилі, вкриті бляхою по похилих дерев'яних кроквах.
Споруджений у модернізованих формах неоренесансу. Рішення чолового фасаду підпорядковане принципам центрально-осьової симетрії. В його центрі — увінчаний трапецієподібним аттиком ризаліт, унизу якого розміщено фланкований рустованими пілястрами портал головного входу, над ним — два півциркульні вікна другого і третього поверхів сходової клітки. Симетрію підкреслюють розташовані обабіч ризаліту балкони (по два на другому і третьому поверхах). Прямокутні віконні прорізи — з підвіконними фільонками та надвіконними замковими каменями. У простінках кожного поверху розташовані пілястри. Чітке поярусне ордерне членування підсилюють широкі профільовані міжповерхові гурти. Ви-шуканістю й ретельністю проробки вирізняються декоративні елементи: рустовані пілястри центрального ризаліту, ліплений орнамент в оздобленні підвіконних фільонок другого поверху (рослинний орнамент) і третього (меандр). Мотив меандра використаний і в завершенні будівлі, де ним прикрашено широку стрічку фриза. Тимпан фронтону виділено великою гербовою емблемою. У підвіконній фільонці другого поверху центрального ризаліту — дата спорудження «1905». Спрощений за рішенням тильний фасад прорізано лучковими вікнами й поділено пласкими стрічками міжповерхових гуртів.
У головній сходовій клітці збереглися викладені керамічними плитками підлоги майданчиків. В інтер'єрі квартир залишилися первісні тягнуті карнизи й ліплені плафонні розетки.
Будинок — виразний за стильовою визначеністю зразок середньомасштабної житлової прибуткової забудови міста поч. 20 ст.
Тепер частину приміщень напівпідвалу з боку чолового фасаду займає магазин.
Також на цій вулиці
-
Житловий будинок, 1890-і рр.
Тургенєвська, 30
-
Житловий будинок, поч. 1900-х рр.
Тургенєвська, 77
-
Житловий будинок кін. 19 ст., в якому міститься Апостольська Нунціатура в Україні, де проживав Папа Римський Іван Павло II
Тургенєвська, 40
-
Будинок 1899, в якому про жив Стебницькии П. Я
Тургеневська, 65
-
Житловий будинок. 1901
Тургенєвська, 19
-
Житловий будинок, поч. 1900-х рр.
Тургенєвська, 20
-
Житловий будинок (флігель), 1910-і рр.
Тургенєвська, 27
-
Житловий будинок, 2-а пол. 19 ст.
Тургенєвська, 32
-
Садиба, поч. 20 ст.
Тургенєвська, 35
-
Житловий будинок, поч. 20 ст.
Тургенєвська, 43
-
Житловий будинок, 1914—15 рр.
Тургенєвська, 55
-
Житловий будинок, поч. 1910-х рр.
Тургенєвська, 60
-
Житловий будинок, поч. 20 ст.
Тургенєвська, 80
-
Будинок 1911, в якому проживала Тобілевич С. В.
Тургенєвська, 81
-
Житловий будинок 1969, в якому проживав Кульчицький К. І.
Тургенєвська, 83/85