Неводницкий парк

На правому березі Дніпра між Набережним шосе і рікою, на ділянці, що має форму витягнутого трикутника, вершина якого зорієнтова­на в бік станції метро «Дніпро», осно­ва — біля моста ім. Є. Патона. Голов­ний вхід — з боку Набережного шосе. Пл. — 11,24 га. Назва пов'язана з істо­ричною місцевістю Неводничі (за часів Київської Русі тут жили рибалки, котрі ловили рибу неводами), поблизу якої розбито парк. До 1993 мав назву «Парк ім. В. Примакова».

Закладений на підсипній терасі. Має чітко виражену регулярну планувальну структуру. Віссю парку, зорієнтованою уздовж течії, є широка пряма алея, що бере початок біля моста ім. Є. Патона і прямує до станції метро «Дніпро». У кількох місцях алея перетинається діагональними та перпендикулярними алеями, прокладеними від Набереж­ного шосе до берега ріки. Плануваль­ний прийом застосування діагональних алей був уперше використаний фран­цузьким паркобудівником А. Ленотром ще у 18 ст. при створенні Версальського парку. В південній частині парку, поблизу моста, в місці одного з таких перетинів створено велику круглу пло­щу — своєрідну залу, окантовану висо­кими зеленими стінами з чорної піра­мідальної тополі, в центрі якої роз­міщено великий куполоподібний об'єм «зеленої скульптури» з хвойних рос­лин, охоплених широким кільцем трав'яного газону. Ближче до моста розкинувся сад з оглядовими майдан­чиками, декоративними гірками та басейнами.

На північ від круглої «зали» в бік станції метро, на перетині головної та поперечної алей 1970 встановлено па­м'ятник радянському військовому діячу В. Примакову.

На березі поблизу поперечної алеї, що веде відвідувачів з боку головного вхо­ду до парку, розплановано майданчики відпочинку, є пристань для річкових трамваїв, які сполучають парк з пляжа­ми Гідропарку. Поряд з цією ділянкою, що відвідується найбільше, на набе­режній 1982 з нагоди 1500-річного ювілею Києва встановлено пам'ятний знак на честь заснування міста. Регулярна композиція головних плану­вальних та об'ємно-просторових ком­понентів парку контрастно доповню­ється мальовничим вирішенням його прибережної частини, привабливістю та розмаїттям краєвидів [925].

Фотогалерея

Пам'ятний знак на честь засну­вання міста Києва

Встановлений поряд з декоративним басейном на набережній Дніпра.

Пам'ятник Примакову В. М. (перенесений)

На перехресті головної та поперечної алей, звернений до Набе­режного шосе.