Садиба, поч. 19 ст.
Тоді ж на західній межі садибної ділянки зведено двоповерховий видовжений флігель (тепер № 5) з торцевим фасадом на червоній лінії вулиці. У кін. 19 – на поч. 20 ст. садиба належала О. Каратигіній, потім – Л. Енкатському, після 1917 пристосована під комунальне житло. Після 1945 флігель надбудовано поверхом. У 1- й пол. 20 ст. історичні межі садибної ділянки змінено: частину її території вилучено під новий п’ятиповерховий будинок, зведений з порушенням історичного розпланування кварталу.
Головний будинок (№ 5-а). Двоповерховий з підвалом, цегляний, тинькований, у плані Г-подібний, з пласкими дерев’яними перекриттями й вальмовим дахом. Планування змінено. Входи розташовано з боку проїзду та з галереї. Первісний об’єм зведено у стилі класицизм.
Архітектура семиосьового головного та п’ятиосьового торцевого фасадів вирішена відповідно до зразкового проекту й вирізняється лаконізмом та чітким поярусним членуванням. Перший поверх рустований, його прямокутні вікна оформлено клинчастими перемичками, вікна другого – горизонтальними сандриками на кронштейнах. Фасади завершує плаский класицистичний дерев’яний карниз з мутулами. Центром композиції головного фасаду є підкреслений ліпленим меандровим фризом балкон на три віконні прорізи, що має ажурні металеві ґрати. Дворовий фасад тильного крила оформлено двоярусною дерев’яною відкритою галереєю на цегляних стовпах.
Споруда – одна з небагатьох пам’яток житлової архітектури доби класицизму.
Флігель (№ 5). Триповерховий з підвалом, цегляний, пофарбований, у плані прямокутний. Вирішений у цегляному стилі. Має два архітектурно оформлені фасади, розкреслені міжповерховим гуртом і карнизом з аркатуркою, зубцями й поребриком над другим поверхом. Вуличний триосьовий фасад розчленовано міжвіконними лопатками. У стіні третього поверху прочитується первісний вінцевий аттик зі стовпчиками й центральним напівкруглим щипцем. Вікна прямокутні, оздоблені замковими каменями, профільованими підвіконними полицями й фільонками. Центральну частину семиосьового дворового фасаду підкреслено розкріповкою та вхідним отвором з високою фрамугою.
Будинок – складова садибного комплексу, що репрезентує один із варіантів житлової забудови Подолу 19 ст. Тепер № 5 – житловий, у № 5-а містяться державні установи та офіси.
Також на цій вулиці
-
Миколи Набережного (св. Миколи Мірлікійського) церква 1772—75
Г. Сковороди, 12
-
Флігель садиби, 2-а пол. 19 ст.
Г. Сковороди, 1
-
Садиба, 1-а пол. 19 ст.
Г. Сковороди, 21-а
-
Садиба, 2-а пол. 19- поч. 20 ст.
Г. Сковороди, 7-а, 7-б, 7-в, 7/9
-
Житловий будинок, кін. 18 – кін. 19 ст.
Г. Сковороди, 9-Б