Житловий будинок, кін. 18 – кін. 19 ст.
Орієнтований вздовж траси вулиці, яка існувала до перепланування Подолу на поч. 19 ст. Позначений на планах Києва кін. 18 ст. Будинок з великою садибою належав купцю 1-ї гільдії, бургомістру Київського магістрату І. Киселівському. Згідно з описом будинку до пожежі 1811, стіни й стеля в усіх світлицях і в залі другого поверху були розписані фарбами, дах був тесовий. Після пожежі неодноразово перебудовувався. 1886 з боку двору розширений добудовою додаткових приміщень з об’ємом сходової клітки, в серед.
20 ст. не раз переплановувався. На поч. 1990-х рр. реставрований з відновленням первісного вигляду.
Двоповерховий з підвалом, цегляний, у плані прямокутний з двоповерховою прибудовою на тильному фасаді, в якій розміщено сходову клітку та вхідний тамбур. Критий вальмовим дахом з бляшаною покрівлею та трикутними слуховими вікнами. Перекриття підвалу – цегляні склепіння, верхніх поверхів – пласкі дерев’яні. Збудований у стилі класицизм. Композиція тинькованих пофарбованих фасадів ярусна, рівномірно ритмічна, головного – симетрична відносно центральної осі. Рустований перший поверх відділяє від гладенького верхнього міжповерховий гурт та своєрідний фриз із прямокутних нішок. Прямокутні вікна на другому поверсі оформлено лиштвами, трикутними й горизонтальними сандриками, що чергуються на модульйонах.
Унікальна пам’ятка є однією з ранніх цегляних житлових будівель Києва у стилі класицизм, зведених до періоду масового застосування затверджених зразкових проектів 1809-1812.
Тепер тут Подільська постійно діюча археологічна експедиція ІА НАНУ.
Також на цій вулиці
-
Миколи Набережного (св. Миколи Мірлікійського) церква 1772—75
Г. Сковороди, 12
-
Флігель садиби, 2-а пол. 19 ст.
Г. Сковороди, 1
-
Садиба, 1-а пол. 19 ст.
Г. Сковороди, 21-а
-
Садиба, поч. 19 ст.
Г. Сковороди, 5, 5-а
-
Садиба, 2-а пол. 19- поч. 20 ст.
Г. Сковороди, 7-а, 7-б, 7-в, 7/9