Житловий будинок, 1900–02
В кін. 19 ст. її придбав купець Т. Апштейн, на замовлення якого арх. А.-Ф. Краусс 1900 виконав проект прибуткового будинку, реалізований до 1902 під наглядом автора. 1999–2000 перший поверх лівого крила відремонтовано і перебудовано з влаштуванням сучасного ґанку з тамбуром і критого павільйону з торця будинку. Чотириповерховий з напівпідвалом на лівому крилі, цегляний, тинькований, у плані Т-подібний, односекційний. Перекриття пласкі. Дах бляшаний, вальмовий.
Оформлений у стилі неоренесанс із застосуванням ліпленого рослинного орнаменту. Композиція фасаду центрально-осьова, центр із входом виявлений розкріповкою на три віконні прорізи, крила – на одну віконну вісь. Фланги розкріповок оформлено поярусними пілястрами. Віконні прорізи нижніх поверхів – прямокутні, четвертого поверху – з півциркульними перемичками, обрамленими архівольтами з ліпленими замковими каменями. Фасад завершують меандровий фриз та карниз, а також центральний аттик, прикрашений трикутним фронтоном з картушем. Будівля – характерний зразок у стилі історизм.
Тепер на першому поверсі – магазин і ресторан [1677].
Також на цій вулиці
-
Житловий будинок з крамницями, 1836
Спаська, 1/2
-
Житловий будинок, 19 ст.
Спаська, 10
-
Будинок контори і правління акціонерного товариства «Т. М. Апштейн і сини для залізо-технічної торгівлі та лісопромисловості» 1912, в якому містилися штаб кінного дивізіону Червоного козацтва, комсомольський клуб, члени якого брали участь у поході проти загонів отамана Зеленого
Спаська, 12
-
Особняк 18 – поч. 19 ст., в якому проживали родини Сичів-Сичівських, Покровських
Спаська, 16-б
-
Житловий будинок, 1877
Спаська, 22
-
Житловий будинок, 1910–11
Спаська, 6