Житловий будинок, 1890-і рр.
На ділянці пл. 700 кв. сажнів було розташовано мішаний (з верхнім дерев'яним поверхом) і цегляний двоповерховий будинки, дерев'яні одноповерховий флігель і три сараї. 1879 за проектом арх. М. Гарденіна збудовано двоповерховий цегляний флігель, 1898 — двопо-верховий на мурованому напівповерсі флігель ( обидва всередині садиби; не збереглися). Згодом за проектом М. Гарденіна зведено наявний будинок, єдиний збережений з комплексу забудови садиби.
Чотириповерховий на цокольному півповерсі, цегляний, у плані прямокутний, односекційний. Первісне планування квартир двобічне. Перекриття пласкі. Дах низький двосхилий по дерев'яних кроквах, покрівля бляшана. Оформлений еклектично.
Композиція чолового фасаду симетрична відносно центральної осі, яку виділено розкріповкою з вінцевим фігурним аттиком. По боках прилягають частини з двома вузькими віконними прорізами. Краї фасаду і розкріповки фланковано лопатками — пласкими на рівні цоколю, рустованими на рівні першого та фільончастими на рівні другого поверхів, півколонами іонічного ордера на високих
фільончастих п'єдесталах на рівні третього—четвертого поверхів. Вертикальні членування доповнено двома рядами балконів обабіч розкріповок. Вхід на центральній осі оформлено пристінним портиком з іонічними півколонами та фігурним фронтоном, у тимпані якого вміщено ліплені зображення крилатих коней. Вхідний отвір з півциркульною перемичкою облямовано профільованим архівольтом з декоративним зам-ковим каменем. Над входом — великі багатодільні вікна сходової клітки з півциркульними фрамугами на рівні другого та третього—четвертого поверхів. Горизонтально фасад членують міжповерхові карнизні та підвіконні гурти. Фактурна обробка стіни першого поверху імітує прямокутний руст. Прямокутні віконні прорізи трьох нижніх поверхів вміщено у пласкі ніші та прикрашено замковими каменями, вікна з півциркульними перемичками четвертого і центральної частини другого поверхів оформлено профільованими архівольтами з рельєфними замковими каменями. Під вікнами другого—четвертого поверхів зроблено ліплені орнаментальні вставки з рос-линними мотивами. Ліпленим рослинним орнаментом заповнено антревольти вікон четвертого поверху.
Будинок — зразок прибуткової житлової споруди кін. 19 ст. Тепер зберігає житлове призначення.
Також на цій вулиці
-
Житловий будинок, 1899
Ярославська, 10
-
Житловий будинок, 1-а пол. ст.
Ярославська, 13-а
-
Житловий будинок, 1897
Ярославська, 17/22
-
Житловий будинок, кін. 19 ст.
Ярославська, 19
-
Житловий будинок, 1897
Ярославська, 21
-
Житловий будинок 2-ї пол. ст., в якому містились єврейські молитовні заклади
Ярославська, 22/23
-
Житловий будинок, 1898
Ярославська, 26
-
Житловий будинок, 1898
Ярославська, 28
-
Житловий будинок, 1884
Ярославська, 29
-
Житловий комплекс працівників Дніпровського річкового пароплавства, 1946—47
Ярославська, 30
-
Житловий будинок, кін. 19 ст.
Ярославська, 35/35
-
Дитячий єврейський притулок,
Ярославська, 40
-
Житловий будинок, поч. 20 ст.
Ярославська, 47
-
Житловий будинок, 1893
Ярославська, 49
-
Житловий будинок 1892, в якому містилася перша міська аптека Києва
Ярославська, 5/2-а
-
Житловий будинок, 1880
Ярославська, 8