Садиба — Переяславщина, кін. 19 — поч. 20 ст.

Солов'їна

 

297.3.1.4.1. Хата — с. Мала Каратуль, Переяслав-Хмельницький р-н, Київська обл., кін 19 ст. (архіт.). Тридільна (хата + сіни + хата). Стіни рублені з тесаних соснових плах, в'язаних у замки, зовні й всередині шпаровані, мащені й побілені. Навколо нижніх вінців заплетена глинобитна призьба з червоною підводкою. Стелі в хатах дощані, покладені на зруби та поперечні сволоки, зверху вальковані, знизу шпаровані й побілені. Сіни з двома дверима, без стелі та обмазки. Дах чотирисхилий, на кроквах, критий солом’яними парками по латах. Гребінь невисокий з двома верхами-коминами. У кожній хаті по чотири вікна: два у чільній стіні і по одному в причілковій та напільній. Глинобитні печі з окремими бовдурами (коминами), розміщеними в сінях. Обладнання традиційне. Над образами на стінах — довгі рушники, переткані червоними орнаментами.

 

Раїса Свирида.
297.3.1.4.2. Комора — с. Мала Каратуль, Переяслав-Хмельницький р-н, Київська обл., кін. 19 — поч. 20 ст. (архіт.). Однодільна, з піддашком на чотирьох стовпцях. Зведена в зруб з тесаних соснових плах на дубових підвалинах. Підлога й стеля дощані. Дах чотирисхилий, на кроквах, ушитий солом'яними сніпками по латах.
Раїса Свирида.
297.3.1.4.3. Саж — с. Стовп'яги, Перея- слав-Хмельницький р-н, Київська обл., поч. 20 ст. (архіт.). Зведений в зруб з товстих соснових дощок. У бічній стіні невеликі двері, у причілковій — ляда для закладання корму для свиней. Над лядою — дерев'яний щит трисхилого даху на кроквах, критого по латах солом’яними парками.
Раїса Свирида.

297.3.1.4.4. Хлів-повітка— с. Стовп'яги, Переяслав-Хмельницький р-н, Київська обл., поч. 20 ст. (архіт.). Дводільна, зведена в зруб з осикових плах. Дах чотирисхилий на кроквах, ушитий по латах солом’яними парками.

 

Також на цій вулиці