Садиба — Лівобережна Київщина, кін. 19 — поч. 20 ст.
297.3.1.3.1. Хата — с. Бзів, Баришів ський р-н, Київська обл., кін. 19 ст. (архіт.). Тридільна (хата + великі сіни + комора). Стіни рублені з соснових плах та брусів, в'язаних у замки з короткими випусками, на дубових підвалинах. Довкола власне хати заплетена лісою невисока глиняна призьба. Зруб комори, піднятий над землею, на дубових стоянах. Дах чотирисхилий, на кроквах, ушитий по латах парками з житньої соломи, з невисоким гребенем. Хата освітлюється п'ятьма великими вікнами на шість шибок: по два з чола і причілка, одне напільне. Сіни без стелі, з двома дверима. Зовні та всередині хата мащена і побілена. Сіни і комора не мащені. У хаті поздовжній масивний «митий» сволок з вирізьбленим хрестом, традиційне обладнання. На причілковій стіні від сволока до покуті на різьбленій божниці виставлені мальовані на дошці ікони. Над образами причілкової стіни і на чільній стіні, від покуті до переднічного вікна — традиційні домоткані рушники, орнаментовані червоними смугами та геометри- зованими квітами з вкрапленням чорних або синіх кольорів.
У хаті експонуються домоткані килими розвиненого в минулому килимарського осередку в с. Веселинівка Баришівського р-ну (колишнє с. Скопці).
Раїса Свирида.
297.3.1.3.2. Саж — с. Кийлів, Бориспільський р-н, Київська обл., поч. 20 ст. (архіт.). Будівля для догодівлі свиней. Однодільна, рублена, з лядою і боковими дверима. Дах чотирисхилий, на кроквах, ушитий по латах солом'яними парками.
Раїса Свирида.
297.3.1.3.3. Хлів-повітка — с. Пристроми, Переяслав-Хмельницький р-н, Київська обл., поч. 20 ст. (архіт.). Рублена з соснових брусів, в'язаних у замки з короткими випусками. Дах чотирисхилий на кроквах, критий по латах парками з житньої соломи. У довгій стіні збоку розміщено двері, перед якими зроблена із жердок загорода.
Також на цій вулиці
-
Архітектурно-етнографічний комплекс «Вітряки», 19—20 ст.
Солов'їна
-
Архітектурно-етнографічний комплекс «Карпати»
Солов'їна
-
Архітектурно-етнографічний комплекс «Наддніпрянщина», 17—20 ст.
Солов'їна
-
Архітектурно-етнографічний комплекс «Південь України», 19—20 ст.
Солов'їна
-
Архітектурно-етнографічний комплекс «Поділля», 18-20 ст.
Солов'їна
-
Архітектурно-етнографічний комплекс «Полісся», 16—20 ст.
Солов'їна
-
Архітектурно-етнографічний комплекс «Полтавщина і Слобожанщина» 19-20 ст.
Солов'їна
-
Архітектурно-етнографічний комплекс «Українське село 1960—70-х рр.»
Солов'їна
-
Лівобережна Наддніпрянщина, 17 — поч. 20 ст.
Солов'їна
-
Правобережна Наддніпрянщина, 18—20 ст.
Солов'їна
-
Гамазей — с. Рудницьке, Баришівський р-н, Київська обл., поч. 19 ст.
Солов'їна
-
Садиба — західна Полтавщина, кін. 19 — поч. 20 ст.
Солов'їна
-
Хата-садиба — с. Дударків, Бориспільський р-н, Київська обл., 1883
Солов'їна
-
Садиба — Переяславщина, кін. 19 — поч. 20 ст.
Солов'їна