Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра. Ківорій водосвятний, 1897

Січневого повстання

Виготовлений механічним закладом Й. Герстофа за проектом архітектора В. Ніколаєва. В центральній частині встановлено чавунну чашу з розбірними кранами. В 1906 майданчик з ківорієм обнесено металевими ґратами, виготовленими за кресленням архітектора Є. Єрмакова у друкарській майстерні Лаври під керівництвом механіка 
М. Бергера. В цьому ж році майданчик забрукували цеглою. Під час артобстрілу 9-11 черв-ня 1920 ківорій пошкоджено снарядами. Ремонтно-реставраційні роботи за проектом архітектора В. Безякіна проведено 1976 не в повному обсязі (не відновлено чавунну чашу). 2000 підведено водогін та встановлено нову чашу, розібрано огорожу майданчика та зроблено нову за зразком огорожі 1906.
Ажурна металева споруда у плані восьмикутна. Сферична баня з чотирма півциркульними фронтонами спирається на вісім чавунних колон з чітко позначеними базами на високих циліндричних п'єдесталах. Фусти колон декоровано канелюрами, масивні капітелі – рослинним орнаментом. Півциркульні фронтони прикрашено медальйонами з олійним живописом (сюжети «Преподобний Антоній Печерський», «Христос і самаритянка», «Преподобний Феодосій Печерський», «Хрещення») та фризом з просічного заліза. Аналогічний підзор оперізує звис бані, завершеної позолоченим хрестом на литій мідній кулі. В декоративному оздобленні вдало поєднуються позолота, ковані деталі, чавунне литво. У центрі майданчика під ківорієм встановлено чавунну водометну колону з насадкою для питного фонтанчика. Водоприймальна чаша овальної форми.
Ківорій — один з кращих зразків малих архітектурних форм кінця 19 століття.

Також на цій вулиці