Пам'ятник літературному персонажу Паніковському М. С. 1998
Присвячений персонажу відомого сатиричного роману І. Ільфа та Є. Петрова «Золоте теля» — Михаїлу Самуельовичу Паніковському. За романом реж. М. Швейцер створив однойменний фільм (1968), роль цього персонажу зіграв З. Гердт, який став прототипом скульптурного образу. Споруджений на тому місці, де, як описано в романі, на поч. 20 ст. старцював Паніковський, вдаючи з себе сліпого та ошукуючи довірливих перехожих.
Бронзову скульптуру встановлено на низькому плінті та низькому постаменті, облицьованому керамічною плиткою. Герой роману зображений у вигляді сліпого: його голова з приплющеними очима, що ховаються за окулярами, відкинута назад. У правій руці Паніковський тримає паличку, якою наче намацує дорогу, ліва простягнута назад у пошуках чужої кишені. Одягнений він у свій «літературний» костюм: капелюх-канотьє, вузькі коротенькі штанці, великі старі черевики з погано зав'язаними шнурками, затісний піджак, з-під якого виглядає високий комірець маніжки та вузол краватки. Композиція відзначається точною сюжетністю, реалістичною пластикою з ретельно проробленими деталями, гротесковістю трактування образу персонажа, ім'я якого стало прозивним. Скульптура розрахована на круговий та близький огляд [1020].
Також на цій вулиці
-
Будинок Київського військового зібрання кін. 19 — поч. 20 ст., в якому працював Молодий театр, містився Будинок Червоної армії та флоту Київської залоги
Прорізна, 17
-
Житловий будинок, 1892—93
Прорізна, 25
-
Житловий будинок співробітників АН УРСР 1956, в якому проживали відомі вчен
Прорізна, 10
-
Житловий будинок 1956, в якому проживали Гречина М. Г., Холостенко М. В.
Прорізна, 13
-
Садиба 1871 — поч. 20 ст., в якій проживали Плужник Є. П., Покровський В. Т., Черкаський Т. В.
Прорізна, 18/1
-
Житловий будинок, 1878, 1917—18
Прорізна, 20
-
Житловий будинок 2-ї пол. 19 ст., в якому містилися секретаріат Київської організації УСДРП, редакція «Робітничої газети», проживав Скворцов І. П.
Прорізна, 22
-
Житловий будинок 1897, в якому містилися правління Київського товариства фотографів-аматорів «Дагер», управління Київської залоги Української Держави, штаби Збірного корпусу та Київської добровольчої дружини, проживав Сандлер О. А.
Прорізна, 23
-
Пам'ятник Махтумкулі 2001
Прорізна, 3/5
-
Житловий будинок 1954, в якому проживав Івакін Ю. О.
Прорізна, 4
-
Житловий будинок 1955, в якому проживав Скаба А. Д.
Прорізна, 7/2
-
Житловий будинок 1879, в якому проживали фон Мулерт Ф. В., Риб Є. А., перебував Чайковський П. І., містилася редакція газети «Dziennik kijowski»
Прорізна, 9
-
Пам'ятник Курбасу О.-З. 2002.
Прорізна. У сквері поблизу будинку № 8