Українська академія радянської торгівлі, 1935—38
1958 споруду надбудовано та реконструйовано (арх. В. Фадеїчев). 1944—63 тут розміщувався Київський інженерно-будівельний інститут. Будинок триповерховий у центральній частині, двоповерховий — у бічних, на цоколькому поверсі, цегляний, тинькований, пофарбований, у плані складної конфігурації, з симетричними Г-подібними крилами з боку вулиці та двома прямокутними ризалітами з тилу. Перекриття пласкі залізобетонні. Дах вальмовий на дерев'яних кроквах, критий бляхою. Планування коридорне з однобічним розташуванням приміщень. На першому поверсі заплановано вестибюль з роздягальнями, адміністративні приміщення, кабінети й лабораторії, на другому — великі аудиторії, на третьому — залу на 320 місць, освітлену з двох боків. Поверхи сполучаються чотирма розміщеними у торцях коридорів двомаршовими сходовими клітками, що виступають на бічних фасадах.
Будинок має монументальний урочистий вигляд і репрезентує архітектуру доби «засвоєння класичної спадщини», зокрема, ззовні у яскравий жовтий колір пофарбовано стіни з білими архітектурними деталями. Центральний триповерховий об'єм разом з бічними двоповерховими крилами утворює перед будинком просторий курдонер, по осі якого біля головного входу вкомпоновано піднесений на висоту цоколю чотириколонний портик ко-ринфського ордера. Аналогічними портиками з парних колон оформлено флангові розкріповки на бічних крилах. Елементи ордера у вигляді між- віконних пілястр застосовано в курдонері і на окремих ділянках бічних фасадів. Колони і пілястри завершено класичним антаблементом, який влаштовано по периметру споруди на висоті підвіконня третього поверху. Карнизи над портиками прикрашено дентикулами. Додаткове горизонтальне членування фасадів утворює високий рустований цоколь. Прорізи вікон і дверей прямокутні, на першому поверсі — у рамковому обрамленні. Вікна зали на третьому поверсі аркові, оздоблено архівольтами із замковими каменями і простіночними пілястрами тос-канського ордера, що підтримують фризову смугу і простий карниз. Об'єм зали завершує глухий парапет і тридільний горизонтальний аттик, який підкреслює вісь головного входу. Двоповерхові крила увінчані парапетом у вигляді балюстради. Архітектура бічних і тильного фасадів з аналогічними горизонтальними членуваннями відзначається спрощеним вирішенням.
Оформлення інтер'єрів виконано у традиціях 1930—50-х рр. — із застосуванням у парадних приміщеннях елементів ордера (пілонів, пілястр), плафонного ліплення класичного зразка, балюстрадних огорож тощо.
Будинок — вдалий зразок характерних для радянської архітектури 1930-х рр. форм класичної спадщини. Тепер тут міститься Міністерство освіти і науки України.
Також на цій вулиці
-
Гретера, Криванека і К° завод. 19—20 ст.
Індустріальна, 2-4, просп. Перемоги, 49/2
-
Пам'ятник Комсомольцям 1920х рр. 1961
На центральній алеї північної частини парку «Нивки»
-
Експериментальний Цех Заводу Верстатів-Автоматів ім. М. Горького, 1935—36
Перемоги, 67
-
Пам'ятник Коротченку Д.С. 1973
Перемоги, 82
-
Фільверта і Дедіни заводу корпус (ЗАТ «АТЕК») 1910
Перемоги, 83/2
-
Житловий будинок спеціалістів (перший), 1930-і рр.
Пр. Перемоги, 30
-
Будинок 1959-61, в якому проживав Параджанов С. Й.
Просп. Перемоги, 1
-
Садиба, кін. 19— поч. 20 ст.
Просп. Перемоги, 130 — вул. Краснова, 3
-
Зоологічний парк 1913—14
Просп. Перемоги, 32
-
Політехнічний інститут, кін 19 – 20 ст.
Просп. Перемоги, 37
-
Парк ім О.С.Пушкіна, 1902
Просп. Перемоги, 40
-
Пам'ятник Довженку О.П. 1964, 1986
Просп. Перемоги, 42
-
Житловий будинок заводу «Більшовик» кін. 1930-х рр., в якому проживали Хохлови В. Г. та О. Г.
Просп. Перемоги, 43
-
Пам'ятник Параджанову С.Й. 1997
Просп. Перемоги, 44
-
Житловий будинок заводу «Більшовик» 1940-і рр.
Просп. Перемоги, 45
-
Київський национальний економічний університет, в якому працював Короїд О. С.
Просп. Перемоги, 54/1
-
Інститут електродинаміки
Просп. Перемоги, 56