Житловий будинок 1902, в якому бував Паустовський К. Г.

Чапаева, 2/16

Чотириповерховий з підвалом, мурований, у плані Г-подібний, зі зрізаним наріжжям. Планування чотирисекційне, в радянський час частково змінене. Перекриття пласкі. Дах двосхилий. Оформлений під впливом історизму. Видовжений фасад на вул. Чапаева розчленовано трьома вертикальними розкріповками, виділеними рустованими лопатками й розвиненими аттиками з невеликими трикутними щипцями; під аттиками — круглі віконця. Аналогічна розкріповка членує фасад на вул. І. Франка. Пофарбовані фасади оздоблює візерунок цегляного мурування, у декор включено картуш з датою спорудження будівлі. Цоколь облицьовано плиткою «кабанчик». Вікна в роз- кріповках різної форми: дводільні, здвоєні, півциркульні.

Будинок — цінний зразок житлової архітектури Києва поч. 20 ст.
У 1900-х рр. у будинку не раз бував Паустовський Костянтин Георгійович (1892—1968) — письменник. У цей час — учень Першої Київської гімназії. За цією адресою у квартирі № 27 у своєї родички Т. Якубович проживав Т.-А. Фі- цовський — однокласник і один з найближчих друзів майбутнього літератора.
Тепер на першому поверсі містяться Бібліотека ім. А. Міцкевича Управління культури Шевченківської районної у Києві державної адміністрації, магазин канцтоварів, частину приміщень першого і другого поверхів займає Партія зелених України [1937].

 

Також на цій вулиці