Поховання Діонісія затвірника серед. 15 ст. (?)

Січневого повстання

Діонісій затвірник (15 ст.) — пресвітер і доглядач Дальніх печер. Жив за печерського архімандрита Миколи. Згадується 1462 у приписці до другої Касіянівської редакції «Києво-Печерського патерика», де з ним пов'язане диво, що сталося у печерах на Велик-день.
За іншою версією, ці мощі належать церковному і політичному діячеві та духовному письменнику 14 ст. — архієпископу Суздальському і Нижегородському Діонісію, одному з укладачів Лаврентіївського літопису. Народився бл. 1300 в Києві або на його околицях. Був пострижеником Києво-Печерського монастиря, на межі 1320— 30-х рр. заснував печерний Свято-Вознесенський монастир на Волзі біля Нижнього Новгорода. Сприяв поширенню християнства в північно-східній Русі. 19 лютого 1374 висвячений у єпископський сан і відтоді відігравав активну роль у політичній боротьбі. За прагнення позаканонічно посісти митрополичу кафедру «всія Русі» був ув'язнений литовським кн. Володимиром Ольгердовичем. Помер у Києві
15 жовтня 1385 (за деякими церковними переказами, мощі Діонісія вважалися втраченими під час міжусобиць в Україні у 16—17 ст.). День пам'яті — 3 жовтня [1521].

 

Також на цій вулиці