Садиба 1900-х рр., 1912, 1930-х рр., в якій проживали Істоміни М. П., О. П. і Ф. П., Ковалевський В. І.
1900-х рр. Ділянка з 1880-х рр. належала родині Рибинських. Купець З. Рибинський одержав її у власність за роздільним актом 1884. Майно успадкувала за заповітом 1899 його родина — дружина Є. Рибинська і діти. Периметральна забудова садибної ділянки остаточно сформувалась у 1910-х рр. Крім житлових приміщень, тут розташовувалися різноманітні торговельні заклади та установи. В цоколі будинку на вул.
А. Іванова, 29 — бакалійна крамниця, кухня, господарські приміщення, велика казарма для робітників з ремонту трамваїв; на другому поверсі шість кімнат займало поштово-телеграфне відомство; у півтораповерховому флігелі на подвір’ї (не зберігся) на першому поверсі була казарма, на другому — мебльовані кімнати.
Житловий будинок, 1903 (№ 16). На червоній лінії забудови вулиці. Зведений за проектом інж.-підполковника О. Желтухіна як прибутковий, одно- секційний з двома великими квартирами на кожному з верхніх поверхів і обслуговуючими приміщеннями на першому поверсі. Первісно триповерховий; надбудований у 1939-40 під житло для робітників київської друкарні «Оборонгиз». Не збереглося первісне завершення чолового фасаду — тридільний фронтон, прямокутний аттик та засклений світловий ліхтар у вигляді піраміди.
Чотириповерховий з підвалами, цегляний, пофарбований, у плані Г-подібний. Перекриття пласкі. Дах двосхилий під бляхою.
Чоловий фасад виконаний в цегляному стилі з елементами ренесансу. Центральну та бічні осі симетричного за композицією фасаду виявлено різноширокими розкріповками (п’ять віконних осей — у центрі, дві — на флангах) з канелюрованими пілястрами на рівні другого-третього поверхів. Прорізи прямокутні, крім здвоєних аркових вікон третього поверху у бічних розкріповках. Вхід — у центрі, в площинах між розкріповками — два ряди балконів. Одним з основних елементів декорування є зубчасті й аркатурні пояси у карнизних, міжповерхових та підвіконних гуртах. Вінцевий карниз доповнено прямокутними фільонками без декору й невисокими прямокутними аттиками над розкріповками. Площину стіни пофарбовано у жовтуватий колір, архітектурні деталі — білого кольору. Дворовий фасад без оздоблення. Споруда — характерний зразок київського прибуткового будинку межі 19-20 ст.
Житловий будинок, 1912 (№ 18/29). На розі з вул. А. Іванова, на червоних лініях забудови. Відіграє роль архітектурного акценту в оновленій забудові пл. Слави. Зведений як прибутковий на місці зруйнованого 1905 будинку за проектом інж. В. Пещанського. 1999 надбудовано мансардний поверх з наріжною декоративною банею (арх. В. Приймак).
Чотириповерховий з підвалом, цегляний, тинькований, пофарбований (світло-сірі стіни, білі декоративні деталі), у плані Г-подібний. Перекриття пласкі. Високий мансардний дах і наріжна гранчаста баня з глухим ліхтариком виділяються чорно-сірим покриттям із сучасного матеріалу. Входи у дві житлові секції — на східному і південному фасадах, з лівого боку південного фасаду — проїзд на подвір’я, на розі вулиць — вхід у торгівельне приміщення.
Вирішений у стилі північного модерну. Apхiтeктуpу двох чолових асиметричних за композицією фасадів вирізняє лаконізм оформлення, використання стилізованих готичних елементів. Пластику фасадів формують увінчані уступчастими щипцями розкріповки сходових кліток і пласкі прямокутні еркери (на рівні другого-третього поверхів), а також майстерне групування різноманітних за формою і пропорціями віконних прорізів. Отвори входів та в’їзної брами виділено стрілчастими перемичками, великі вітринні вікна торговельних приміщень першого поверху — лучковими. Прорізи прямокутні, у сходових клітках над входами зсунуті по вертикалі. Мотивом, що об’єднує асиметричні за тектонікою фасади, слугує ритмічний ряд із вузьких строєних вікон четвертого поверху, підкреслений знизу пояском з цегляних квадрів. У загальній композиції домінує наріжна частина, увінчана двома трикутними щипцями зі стрілчастими слуховими вікнами. Прямокутне наріжжя четвертого поверху нависає над заокругленим, оперезаним балконами, наріжжям нижніх поверхів. Додатковим акцентом на південному фасаді є композиція з трьох різновисоких вікон другого поверху, вписаних у декоративну стрілчасту арку. На гладеньких поверхнях фасадів, пофарбованих у ясно-сірий колір, добре виділяються вдало розміщені білі декоративні деталі: цегляне рустування площинних трикутних порталів входів у секції; поясок із квадрів між третім та четвертим поверхами; геометричні орнаменти у порталах, вінцевих наріжних щипцях над строєними різновисокими вікнами другого поверху, що нагадують рунічні письмена. Дворовий фасад спрощений, без декору.
Особливості архітектурного вирішення будинку долучають його до оригінальних витворів київського домобудування поч. 20 ст.
Житловий будинок, 1900-01 (№ 18/29). На розі з пров. Січневим, на червоній лінії забудови. Зведений за проектом арх. М. Казанського як прибутковий, односекційний з двома квартирами на кожному поверсі. Первісно триповерховий, в 1939-40 надбудовано четвертий поверх. У надбудові продовжено членування та пропорційність основного об’єму.
Чотириповерховий з напівпідвалами, цегляний, пофарбований (вохристе тло стіни і білі архітектурні деталі), у плані Г-подібний. Перекриття пласкі, дах вальмовий під шифером. Планування односекційне з центральним входом з боку вул. A. Канова. Входи у напівпідвали — з пров. Січневого і внутрішнього двору.
Вирішений у спрощених формах неоренесансу. Симетричну композицію двох чолових фасадів утворено розкріповками зі стилізованими пілястрами на рівні другого-третього поверхів — трьома з боку вулиці, двома фланговими — з боку провулка. Вісь головного входу в центральній розкріповці підкреслено вінцевим трикутним щипцем та балконами. Бічні балкони з боку вулиці розміщено асиметрично відносно центральної осі. Перший поверх оздоблено імітаційним дощаним рустуванням, прямокутний отвір головного входу — трикутним пристінним фронтоном й металевим піддашком. Вікна прямокутні, на третьому поверсі прикрашені клинчастими замковими каменями. Вінцевий і первісний (над третім поверхом) карнизи оформлено смужкою сухариків. Дворовий фасад має спрощене вирішення.
Будинок — характерний зразок житлової споруди кін. 19 — поч. 20 ст.
На поч. 20 ст. у будинку № 16 проживали брати Істоміни.
Істомін Михайло Павлович (1855 — після 1932) — історик, педагог, громадський діяч. Викладав історію в жіночих гімназіях О. Дучинської, М. Левандовської та при євангелістсько-лютеранській церкві. 1912-13 — товариш голови Київського релігійно-філософського товариства, пізніше — член його ради. Брав участь у діяльності Київського товариства старожитностей і мистецтв. 1924-30 — позаштатний постійний співробітник Комісії Києва та Правобережжя, яку заснував і очолював М. Грушевський. Досліджував українське мистецтво, історію Київського полку на Гетьманщині 17-18 ст., селянські рухи на Київщині серед. 18 ст.
Істомін Олександр Павлович — філолог, педагог. Викладав російську мову, словесність і педагогіку в Міністерській (Ольгинській) жіночій гімназії (1889- 1920), педагогіку в гімназії О. Дучинської. Член ради Київського релігійно-філософського товариства (з 1912). Істомін Федір Павлович (1862-1917) — історик, філолог, педагог. По закінченні історико-філологічного факультету Київського університету викладав в Інституті шляхетних дівчат і П’ятій київській гімназії, у 2-й пол. 1910-х рр. працював також у політехнічному інституті. Член Київського товариства охорони пам’яток старовини і мистецтва (з 1910), ради Київського релігійно-філософського товариства (з 1912), редакції журналу «Христианская мысль» (1916-17). Досліджував історію релігії, церкви, церковних старожитностей.
У 1914 у будинку жив Ковалевський Володимир Іванович (1848-1934) — вчений-аграрник, державний діяч, голова Російського технічного товариства (1906-16), почесний член Київського політехнічного інституту. Під час 1-ї світової війни — член бюро Центрального військово-промислового комітету, позаштатний голова Торфяного комітету Головного управління землевпорядкування і землеробства Російської імперії. У 1910-х рр. у будинку мешкав також начальник «Арсеналу» генерал-майор М. Блажовський.
- Желтухін О. ,
- Істомін М. П. ,
- Істомін О. П. ,
- Істомін Ф. П. ,
- Казанський М. ,
- Ковалевський В. І. ,
- Пещанський В. ,
- Приймак Б. ,
- Рибинська Є. ,
- Рибинський В.
Також на цій вулиці
-
Брама з огорожею, 1860
Лаврская улица, 31
-
Братський корпус, 1886
Лаврская улица, 31
-
Будинок настоятеля, 1884, 1909
Лаврская улица, 31
-
Будинок церковнопарафіяльної школи та проскурні
Лаврская улица, 31
-
Церква преподобного Феодосія Печерського, 1698—1700
Лаврська вулиця, 31
-
Пороховий льох у Павлівському бастіоні, 1748
Січневого повстання, 17
-
Пороховий льох в Олексіївському бастіоні, 1783
Січневого повстання, 46
-
Воскресенська церква, кін. 17—19 ст.
Січневого повстання, 27
-
Пам'ятний знак Нестору, 1988
Січневого повстання, 25
-
Меморіальний комплекс пам'яті воїнів України, полеглих в Афганістані, 1999
Січневого повстання
-
Казарма на перешийку з Микільською брамою фортеці, 1846—50
Січневого повстання, 1
-
Особняк Бердяева М. М. 1-ї пол. 19 ст. та корпус лікарні очних хвороб Попових М. Т. та Є. Г. 1887
Січневого повстання, 10-а
-
Прибутковий будинок Микільського військового монастиря 1913—14, в якому містилося Військове міністерство Української Держави
Січневого повстання, 11
-
Житловий будинок, кін. 19 ст.
Січневого повстання, 12
-
Палац піонерів та школярів ім. М. Островського, 1962—65
Січневого повстання, 13
-
Житловий будинок працівників Червонопрапорного заводу («Арсенал»), серед. 1930-х рр.
Січневого повстання, 14
-
Спаса на Берестові церква, 11–12 ст., 14–15 ст., 1-а пол. 17 – поч. 19 ст.
Січневого повстання, 15
-
Житловий будинок, 1937
Січневого повстання, 17
-
Житловий будинок 1960, в якому проживав Солов'яненко А. Б.
Січневого повстання, 26
-
Житловий комплекс з дитячим садком 1934—40, де проживали Кулик К. П., Куценко В. І.
Січневого повстання, 3-а
-
Служби і флігель садиби Інженерного двору, серед. – кін. 19 ст.
Січневого повстання, 3-в
-
Арсенал 1784—1803, де у креслярській канцелярії працював Андріє- вич Я. М.
Січневого повстання, 30
-
Житловий будинок, 1938
Січневого повстання, 4/6
-
Меморіальний комплекс «Український державний музей історії Великої вітчизняної війни 1941—1945 років», 1981
Січневого повстання, 44
-
Житловий будинок 1959, в якому проживав Гончар І. М.
Січневого повстання, 46
-
Садиба кін. 18 – поч. 20 ст., в якій проживали родини Вігелів, Іпсіланті, відомі діячі культури, містилася живописна школа Києво-Печерської лаври
Січневого повстання, 6